Ing. Antonín Nikendey - autor článku o Mysliveckém bratrstvu Svatého Eustacha - Rodopisná revue

12.02.2015 11:17

Vážení přátelé,

v sekci "Historie" jsem umístil velice zajímavý odkaz na webový server, který se zabývá životem velice významného člověka a autora článku o Mysliveckém bratrstvu Svatého Eustacha pana Ing. Antonína Nikendeye. Je dobré si připomínat takovéto lidi, kteří nám zachovali historické prameny, ze kterých můžeme čerpat a ze kterých se můžeme učit. Náš klub se plně hlásí k odkazu Mysliveckého bratrstva Svatého Eustacha, které vzniklo v roce 1692 a existovalo celých dlouhých 250 let, kdy v roce 1942, za nacistické okupace, byla jeho činnost nuceně ukončena. Je to dlouhá historie a jsem velice rád, že byla zpracována a zachována pro další generace českých myslivců.

 

rodopisna-revue-online.tode.cz/2011-2_soubory/nikendey.pdf