Schwarzenbergové v Čechách

Vážení přátelé, návštěvníci našich webových stránek.

Klub Svatého Eustacha, z.s., se hrdě hlásí k odkazu slavné myslivecké organizace v Čechách, která se jmenovala "Myslivecké bratrstvo Svatého Eustacha" a která byla založena právě Schwarzenberskými myslivci v roce 1692 a která zde nepřetržite působila až do roku 1942, kdy byla po 250 letech své existence, v souvislosti s nacistickými perzekucemi proti Schwarzenbergům, nuceně zrušena.

V poválečném období byl schválen tehdejšími československými státními orgány velice kontroverzní zákon, který je  známý pod jménem "Lex Schwarzenberg". Na základě tohoto zákona  byl naším státem doslova ukraden majetek hlubocké větve rodu Schwarzenbergů.  Činnost jakékoliv myslivecké organizace na bývalém panství Schwarzenbergů tak nebylo možné obnovit. V období totalitní moci KSČ od února 1948 do listopadu 1989 ani nemluvě.

Až dne 11. 9. 1992 byl několika nadšenými myslivci opětovně oficiálně založen spolek -  Klub Svatého Eustacha, který se v roce 2014 úspěšně přeregistroval v souladu s novými zákonnými ustanoveními, a který tak přímo navazuje na činnost a  hrdě se hlásí k odkazu svých předků - Schwarzenberských myslivců - "Mysliveckého bratrstva Svatého Eustacha" - první organizace českých myslivců na území Čech. (Celá 323 let trvající historie našeho spolku bude v brzké době prezentována v samostatné sekci)

V sekci "Schwarzenbergové v Čechách" budeme pravidelně prezentovat veškeré dostupné materiály a odkazy týkající se historie Schwarzenbergů na území Čech.

 

 

www.lexschwarzenberg.cz/cs

www.martinholik.cz/spolecnost/schwarzenbergove-fakta.html

www.hss.barok.org/20rocniku.php

www.zamky-hrady.cz/1/hluboka_dejiny_schw.htm

cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Schwarzenberg#P.C5.99edci.2C_p.C5.AFvod